Sustainable Fashion = Sustainable Future

Sustainable Fashion = Sustainable Future
Sustainable Fashion = Sustainable Future
Sustainable Fashion = Sustainable Future
Sustainable Fashion = Sustainable Future

Sanayi Devrimi ile başlayarak son yıllarda oldukça önemli bir gündem haline gelen karbon salınımının ve buna bağlı olarak yaşanan iklim değişikliklerinin farkındayız. Dolayısıyla çevreye verilen zararları da maalesef ki günden güne tecrübe ediyoruz. Bugünün gençleri olarak tecrübelerimizi farkındalığa, farkındalığımızı da davranış değişikliğine dönüştürmemiz gerektiğine inanıyoruz. Bu bağlamda tüketim anlayışımızın değişmesinin önemli bir ihtiyaç olduğu kararına vardık.

Daha sağlıklı yarınlara bugünkü hareketlerimizi emin adımlarla atarak ulaşabileceğimizi düşündüğümüz için genç nesle hitap etmek istedik. Özellikle, gençlerin dinamik, sorgulayıcı ve özgür ruhlu olduklarını bildiğimizden yakından ilgilendikleri moda konusunu ele aldık. Moda adı altında popülerleşen hazır giyim ve hızlı moda anlayışı ile ortaya konulan ürünlerin ne kadar yoğun ilgiyi gördüğünü keşfettik. Bu ürünlerin üretiminden tüketimine kadar verdiği zararı gözler önüne sermemiz gerektiğini kavradık.  Dolayısıyla hazır giyime olan talebi azaltarak bu zararların önüne geçmek istiyoruz.

Hedef kitlemizi modaya ilgi duyan ve sosyal medyayı aktif kullanan 18-25 yaş arası Türk gençleri olarak belirledik. Gençlerdeki tüketim anlayışını değiştirmek için ise, hazır giyimin moda demek olmadığı ve niceliğin değil niteliğin ön planda tutulması gerektiği mesajını vermek istedik. İçinde bulundukları etiket yarışının dünyamıza verdiği zararı fark ettirmeyi ve bunun önüne geçmek için en iyi seçeneğin ikinci el kıyafetlerin tercih edilmesi olduğuna dikkat çekmeyi hedefledik. Sürdürülebilir bir geleceğin sürdürülebilir bir moda anlayışıyla sağlanabileceği mesajını da “Sustainable Fashion = Sustainable Future” sloganıyla verdik.

Yorumunu Paylaş

E-Posta adresin yayımlanmayacak.