De6 Podcarbon

De6 Podcarbon
De6 Podcarbon

Sevgili karbon avcıları, ben “de6 Podcarbon” podcast serinin yaratıcısı Mustafa Yaran. Sıfır karbon okuryazarlığının Türkiye’de de ilerlemesi ve farklı platformlarda içerik çeşitliliğinin artması amacıyla her sezonu 6 bölüm olmak üzere sürdürülebilir temelli bir podcast içerik üreticisi olarak de6 üyesiyim.

İklim değişikliği, geri dönüşüm, karbon ayak izi, sıfır atık, iklim iletişimi ve yenilenebilir enerji gibi gezegenimiz için önemli konularda her hafta alanında uzman bir konuğu ağırlıyoruz. Karbon detoksunun ülkemiz ve dünya için ne kadar önemli olduğunun farkında olarak başladığımız bu projede karbonun atom numarası olan 6’yı da başrol oyuncusu olarak belirledik. Peki konuklarımızı nasıl belirliyor, onlarla nasıl buluşuyoruz? Çevre ve iklim konularında çalışan akademisyenler, sivil toplum kuruluşları yöneticileri, de6 proje içerik üreticileri, özel sektörden iletişim uzmanları, lisansüstü öğrenciler ve gönüllü iklim elçileri projemizin konuklarını oluşturuyor. Çevrimiçi toplantı platformları ve Ankara Ostim Teknik Üniversitesi yapım stüdyosunda konuklarımızı ağırlıyoruz.

De6 Podcarbon projemiz ile ­podcast severlere ­iklim ­değişikliği, karbon ayak ­izi ­ve ­geri ­dönüşüm konularında farkındalık yaratmak ve bu sayede iklim ­değişikliği,­ karbon ­ayak ­izi ­ve ­geri ­dönüşüme­ duyarlı ­dinleyiciler oluşturmak istiyoruz. Haydi şimdi kelebek etkisi için podcastimizi dinleyelim! Küçük değişimlerin büyük etkileri olacağı inancıyla 6 dakikalık podcast bölümlerime hepiniz davetlisiniz!  Sıfır karbon için kelebek etkisi!

Sıfır karbon için kelebek etkisine sende katıl!

Yorumunu Paylaş

E-Posta adresin yayımlanmayacak.