Karbon Yutucular

İklim değişikliğinde en büyük sorunlardan birinin karbon emisyonu olduğunu biliyor muydunuz? Peki gelişen teknolojiye rağmen en büyük savunucularımızın, gizli kahramanlarımızın ve hayat kurtarıcılarımızın yanıbaşımızda onlarla işbirliğini beklediğini? Karbon Yutucular!

Doğal hayatın en önemli parçası ağaçların ve yabani bitkilerin bilinmeyen yönlerini farklı tasarım ve infografilerle sosyal medya kullanıcılarıyla buluşturmak amacıyla yola çıkan “Karbon Yutucular” projesi bu kapsamda infografik bir seri oluşturmayı amaçlamaktadır. Evlerimizde yetiştirme şansımız olan çiçek ve bitkilerden, yabani sarmaşıkların oksijen salınım rekorlarına kadar farklı türden bilgilerin yer alacağı bu iletişim kampanyası  kişisel olarak bireylerin de neler yapabileceğine yol göstermeyi hedefliyor.

Haftanın bitkisi olarak seçilen her kahraman 6 farklı bilgiyle tasarlanıp sosyal medyada hızlı yayılacak bir planlamaya sahip. Sürdürülebilir olmayı amaçlayan bu proje sonsuz bir kahraman listesine sahip ve her hafta farklı içeriklerle belirlenen hedef kitleyle buluşuyor.

Yorumunu Paylaş

E-Posta adresin yayımlanmayacak.