Her An Her Yerde Su

Her An Her Yerde Su

Her An Her Yerde Su, konu olarak projedeki diğer çalışmalardan farklı bir alanı ele almış olup, temel olarak iklim değişikliği ve suyun ilişkisiyle ilgili olan bir tasarım projesidir. Bu ana konu başlığı altında birçok alt konu başlığı da incelenmektedir. Bunlar; aşırı hava olayları, küresel ısınma, iklim değişikliğinin su kaynaklarına olan etkisi, su tüketimi, suyun geri dönüşümü, su ayak izi, su kirliliği, su tasarrufu. 

Bu alt konu başlıklarıyla beraber her hafta düzenli olarak projenin takipçileri için paylaşım yapılması ve belirlenen hedef kitlenin bu konularda bilgi düzeyinin arttırılması amaçlanmaktadır.

Doğa severler ve suyu korumak isteyen bireyler için olabildiğince temel bilgiler ve su tasarrufu yapmaya yönelik öneriler ile infografikler ve seri şeklinde tasarımlar yapmayı hedeflemekteyim. 

Yapmış olduğum infografik ve tasarımlar sayesinde web sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı ziyaret eden kullanıcıların projemiz kapsamında iklim değişikliği ve su ilişkisini en basit şekilde anlamalarını sağlamanın birincil hedef olduğu bu proje gönüllü katılımı ve ekibin büyümesiyle sürdürülebilir ve üretken bir proje olmaya da adaydır.

Günlük yaşantımızda kullandığımız ürünlerin su ayak izleri:

 1. Portakal
 2. Yumurta
 3. Kahve
 4. Mısır
 5. Salatalık
 6. Ekmek

Su ve küresel ısınma konulu 6 film önerisi:

 1. Su Dünyası
 2. Geostrom
 3. Mad Max
 4. Yarından Sonra
 5. 2012
 6. Chasing Ice

Yorumunu Paylaş

E-Posta adresin yayımlanmayacak.